پنج توصيه غذايي براي افزايش هوش روغن ماهي
طبق يک گفته قديمي مي توان گفت : " ماهي غذاي مغز است."
روغن ماهي يک ماده غذايي مناسب براي مغز است، زيرا DHA ( چربي اُمگا-۳ موجود در ماهي ) التهاب مغز را کاهش مي دهد و از آن محافظت مي کند.
مغز ما داراي ۶۰ درصد چربي است که بيشتر آن چربي DHA يا AA ( آراشيدونيک اسيد ) است. AA به مقدار زياد در لبنيات مثل کره و خامه وجود دارد، اما DHA فقط در انواع ماهي وجود دارد و در منابع گياهي مثل دانه کتان وجود ندارد.
 سبزيجات تازه و خام
مواد غذايي کمي وجود دارد که از نظر ارزش تغذيه اي با سبزيجات برابري کنند. کاهش سطح اسيد فوليک در بدن با بروز بيماري آلزايمر ( فراموشي دوران پيري ) مرتبط است. همچنين آنتي اکسيدان ها و فيتوکميکال ( رنگدانه هاي گياهي ) هاي موجود در سبزيجات، هوش شما را حفظ خواهند کرد.
 تخم مرغ خام
تخم مرغ منبع ارزان و مفيدي از مواد مغذي با ارزش است. مصرف تخم مرغ علاوه بر حفظ سلامت بدن، براي هوش و عملکرد ذهني مفيد است . در اين مورد تخم مرغ خام فوايد بيشتري نسبت به تخم مرغ پخته دارد.

شايد بپرسيد چگونه تخم مرغ خام را مصرف کنيم ؟
براي مصرف تخم مرغ به صورت خام مي توانيد آن را با يک قاشق عسل، يک قاشق کنجد يا پودر گردو و يک قاشق پودر کاکائو در يک ليوان شير ولرم يا گرم مخلوط کرده و ميل کنيد. در اين صورت هم آن را خام مصرف کرده ايد و هم معجون بسيار مفيدي براي سلامتي بدن خود و افزايش وزن ( براي افراد لاغر ) دريافت نموده ايد.
اگر در مورد خطر باکتري " سالمونلا " که در تخم مرغ خام وجود دارد، نگران هستيد، مقاله اي را که مربوط به خواص تخم مرغ خام است، مطالعه کنيد تا نگراني شما بر طرف شود.

 از مصرف شکر خود داري کنيد
شکر به عنوان يک غذا محسوب نمي شود، اما بيشتر اوقات جزء آن دسته از مواد غذايي است که بايد از مصرف آنها پرهيز کرد. اگر مي خواهيد ميزان هوش خود را افزايش دهيد و نمي توانيد کاملاً از مصرف شکر پرهيز کنيد، مصرف آن را کاهش دهيد.
مواد غذايي خيلي شيرين، تعادل هورمون انسولين بدن شما را به هم مي ريزند که باعث ايجاد بيماري و گرفتگي ذهن شما مي شوند.
ساده ترين روش براي کاهش مصرف شکر، پرهيز از مصرف انواع نوشابه هاي صنعتي، آب نبات و شيريني جات است. همچنين در مصرف آب ميوه هاي صنعتي ميانه روي کنيد

 توت فرنگي
توت فرنگي نه تنها خوشمزه است، بلکه يکي از مهم ترين منابع آنتي اکسيداني قوي و فيتو کميکال هاست که سلامتي بدن را بهبود مي بخشد. همچنين داراي فوايد بي شماري براي مغز است. مطالعات نشان داده، مصرف اين ميوه فرآيند پيري را در مغز کاهش مي دهد.
فقط زماني که يک مرتبه مقدار زيادي از آن را مصرف مي کنيد، مراقب قند موجود در آن بايد باشيد. ساير انواع توت نيز که رنگ تيره اي دارند، داراي چنين اثراتي هستند؛ مثل تمشک و شاه توت.
سایر مطالب

اطلاعات پروازی های فرودگاه مهرآباد
اطلاعات پروازی های فرودگاه امام خمینی
اطلاعات پروازی های فرودگاه کیش
آژانس های چارتر کننده بلیت چارتر ارزان هواپیما انجمن صنفی مدیران فنیمحل تبلیغات:
به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر 5 آگهی نمایش داده می شود و از پذیرش تعداد آگهی بیشتر معذوریم.

"مرجع اطلاع رسانی صنعت توریسم" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد.
© تمامی حقوق برای شرکت سپهر سیستم محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد. 

سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 1
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 2
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 3
3427   تعداد آژانس هاي ثبت شده:
1704   تعداد آژانس هاي فعال:
9688   تعداد پکيج هاي منتشر شده:
9496   تعداد فرودگاه هاي ثبت شده :
69   تعداد خطوط هوايي:
1297   تعداد بخشنامه هاي خطوط هوايي:
54   تعداد افراد جوياي کار:
50   تعداد موسسات جوياي کارمند: