الهام بخش ترين سخنان استيو جابززندگي استيو جابز هميشه سوژه داستان ها و حتي فيلم هاي مختلف بوده است و تعجبي ندارد که او را نه فقط به عنوان رئيس کمپاني موفق اپل بلکه به عنوان انساني رک و روراست مي شناسند. ظاهراً او در مورد هر چيزي نظر خاص خودش را داشته و افکارش منعکس کننده تعهد وسواسي او به کيفيت در اپل بوده اند. براي مثال در مورد اشتباهات مي گويد: «گاهي وقتي نوآوري مي کنيد، اشتباهاتي مرتکب مي شويد. بهتر است فوراً به آنها اعتراف کنيد و به بهبود نورآوري هاي خود ادامه دهيد.» و در مورد توجه به جزئيات اينطور مي گويد: «طراحي آنچه به نظر مي رسد و آنچه حس مي شود نيست. طراحي نحوه کار کردن چيزها است.»

او در مورد مسائل عميق تر هم حرف هاي زيادي براي گفتن داشت. در اينجا مهمترين گفته هاي او را از مصاحبه ها و سخنراني هاي مختلفش جمع آوري کرده ايم که به شرح زير مي خوانيد:«خلاقيت وصل کردن چيزهاست. وقتي از افراد خلاق مي پرسيد چطور يک کار را انجام داده اند، کمي احساس گناه مي کنند، زيرا آنها واقعاً آن کار را انجام نداده اند، فقط چيزي ديده اند. بعد از مدتي اين براي آنها بسيار واضح به نظر رسيده است.»

«اينکه يادتان باشد قرار است بميريد بهترين راه براي آن است که در اين دام نيفيتيد که فکر کنيد چيزي براي از دست دادن داريد. شما کاملاً عريان هستيد. دليلي ندارد که حرف دلتان را دنبال نکنيد.»

«خودتان مقياس کيفيت باشيد. بعضي افراد به محيطي که برتري از هر چيز ديگري بيشتر انتظار مي رود عادت ندارند.»

«نمي توانيد به نگاه به جلو نقطه ها را بهم وصل کنيد؛ فقط با نگاه به عقب است که مي توانيد آنها را بهم وصل کنيد. پس بايد اعتماد داشته باشيد که نقطه ها به نحوي در آينده شما بهم وصل مي شوند. بايد به چيزي ايمان و اعتماد داشته باشيد، به دلتان، به سرنوشت تان، به زندگي، به کارما، به هرچيزي.»

«کار شما قرار است بخش بزرگي از زندگي شما را پر کند و تنها راه براي آنکه واقعاً راضي شويد اين است که کاري را انجام دهيد که معتقديد کاري عالي است. و تنها راه براي انجام کار عالي اين است که کاري را که انجام مي دهيد دوست داشته باشيد. اگر هنوز آن را پيدا نکرده ايد به جستجو ادامه دهيد. آرام نگيريد. درست مثل همه مسائل قلبي ديگر، بالاخره مي فهميد که آن را کجا پيدا کنيد.»

«ثروتمندترين مرد بودن در يک قبرستان براي من اهميتي ندارد. وقتي با اين فکر به رختخواب بروم که بدانم کاري عالي انجام داده ام، چيزي است که براي من اهميت دارد.»

«من به همه کارهايي که انجام نداده ايم به اندازه همه کارهايي که کرده ايم افتخار مي کنم. نوآوري يعني نه گفتن به هزار و يک چيز ديگر.»

«من فکر مي کنم اگر کاري انجام دهيد و اين کار خوب از آب دربيايد، بعد بايد برويد کار عالي انجام دهيد، نه اينکه زياد روي کار قبلي بمانيد. فقط بايد به اين فکر کنيد که کار بعدي چيست.»

«اخراج شدن از اپل بهترين چيزي بود که تابحال در زندگي من رخ داده است. سنگيني موفق بودن با سبکي آماتور شدن جايگزين شد. اين اخراج مرا آزاد کرد تا وارد يکي از خلاقانه ترين دوره هاي زندگي ام بشوم.»

«کيفيت خيلي مهمتر از کميت است.»

«وقتي 17 سالم بود، جمله اي خواندم که تقريباً بدين مضمون بود: "اگر هر روز را طوري زندگي کني که گويي آخرين روز توست، بالاخره يک روز حق با تو خواهد بود." اين جمله روي من تأثير گذاشت و از آن به بعد و در 33 سال گذشته هر روز صبح در آينه نگاه مي کردم و از خودم مي پرسيدم: "آيا امروز آخرين روز زندگي من است، آيا امروز مي خواهم همان کاري را که قرار است انجام دهم، انجام دهم؟"»

«من مجاب شده ام که نيمي از آنچه کارآفرينان موفق را از کارآفرينان غيرموفق جدا مي کند پشتکار محض است.»

«من مي خواهم در اين دنيا يک دينگ بگذارم.»
سایر مطالب

اطلاعات پروازی های فرودگاه مهرآباد
اطلاعات پروازی های فرودگاه امام خمینی
اطلاعات پروازی های فرودگاه کیش
آژانس های چارتر کننده بلیت چارتر ارزان هواپیما انجمن صنفی مدیران فنیمحل تبلیغات:
به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر 5 آگهی نمایش داده می شود و از پذیرش تعداد آگهی بیشتر معذوریم.

"مرجع اطلاع رسانی صنعت توریسم" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد.
© تمامی حقوق برای شرکت سپهر سیستم محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد. 

سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 1
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 2
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 3
3427   تعداد آژانس هاي ثبت شده:
1704   تعداد آژانس هاي فعال:
9688   تعداد پکيج هاي منتشر شده:
9496   تعداد فرودگاه هاي ثبت شده :
69   تعداد خطوط هوايي:
1297   تعداد بخشنامه هاي خطوط هوايي:
54   تعداد افراد جوياي کار:
50   تعداد موسسات جوياي کارمند: