ميوه‌اي که چهره‌ شما را زيباتر مي‌کندخوردن ميوه‌هاي سرشار از رنگدانه‌ها مانند هويج مي‌تواند تاثير زيادي در زيباتر شدن چهره شما داشته باشد.

تحقيقات انجام شده در دانشگاه بريستول که با هدف تعيين رابطه بين رنگ صورت و جذابيت انجام شده است نشان مي‌دهد افرادي که پوست صورت آن‌ها به رنگ زرد متمايل است جذاب‌تر و در عين حال سالم‌تر به نظر مي‌رسند.

در همين حال محققان متوجه شدند رنگ‌دانه‌هاي زرد به نام کاروتنوئيد که در ميوه‌ها و سبزيجات خاصي مانند هويج وجود دارند نقش کليدي در توليد اين رنگ زرد در پوست صورت بازي مي‌کنند.

براي بررسي اثر اين ميوه روي پوست صورت، محققان از 40 داوطلب خواستند چهره 51 نفر را از نظر شادابي، سلامت و جذابيت رده‌بندي کنند. نتايج اين تحقيقات قرار است به زودي در نشريه رفتار انسان و تکامل به چاپ برسد.

يان استفن يکي از دانشمنداني که در انجام اين پژوهش شرکت داشته است در اين باره گفت: شايد با انتشار اين گونه خبرها بتوانيم مردم را به خوردن ميوه و سبزي بيش‌تر تشويق کنيم. خصوصا اين که دو ماه بعد از شروع مصرف ميوه اثرات آن به طور وضوح خود را نشان خواهند داد.

او در ادامه گفت: شايد با گفتن اين مطلب که اگر شما ميوه و سبزي نخوريد ممکن است تا 40 سال بعد دچار حمله قلبي شويد چندان مردم را به خوردن اين غذاهاي سالم تشويق نکند. اما در عوض اگر به آن‌ها بگوييد ظرف مدت چند ماه پس از خوردن ميوه و سبزي اثرات آن باعث زيباتر شدن چهره شما شود تعداد بيش‌تري به خوردن اين مواد غذايي علاقه نشان دهند.

مطالعات قبلي هم نشان داده بود خوردن ميوه و سبزي باعث تغذيه پوست، مو و ناخن‌ها مي‌شود. اين مواد غذايي شامل ويتامين A هستند که نقش مهمي در جايگزيني سلول‌هاي پوستي دارند. 

مصرف مرکبات، کيوي و برخي ميوه‌هاي ديگر به بدن در ساخت کلاژن کمک مي‌کند. کلاژن يک پروتئين است که نقش بسيار مهمي در بافت پوست بدن باز مي‌کند و مي‌تواند به حذف چين و چروک‌ها، جاي زخم‌ها و مانند آن‌ها کمک کند.
سایر مطالب

اطلاعات پروازی های فرودگاه مهرآباد
اطلاعات پروازی های فرودگاه امام خمینی
اطلاعات پروازی های فرودگاه کیش
آژانس های چارتر کننده بلیت چارتر ارزان هواپیما انجمن صنفی مدیران فنیمحل تبلیغات:
به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر 5 آگهی نمایش داده می شود و از پذیرش تعداد آگهی بیشتر معذوریم.

"مرجع اطلاع رسانی صنعت توریسم" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد.
© تمامی حقوق برای شرکت سپهر سیستم محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد. 

سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 1
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 2
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 3
3427   تعداد آژانس هاي ثبت شده:
1704   تعداد آژانس هاي فعال:
9688   تعداد پکيج هاي منتشر شده:
9496   تعداد فرودگاه هاي ثبت شده :
69   تعداد خطوط هوايي:
1297   تعداد بخشنامه هاي خطوط هوايي:
54   تعداد افراد جوياي کار:
50   تعداد موسسات جوياي کارمند: