چند راه براي داشتن آپارتمان دلبازبا افزايش روز افزون جمعيت شهري و قيمت زمين، ساخت و ساز آپارتمان و زندگي آپارتماني مقرون‌ به ‌صرفه‌تر شده است. بيشتر ما حداقل يک بار زندگي در محيط بسته آپارتماني را تجربه کرده‌ايم و از معايب و مشکلات آپارتمان نشيني آگاهيم. يکي از عمده معايبي که بيشتر مردم از آن گله‌مند هستند خفه و بسته بودن فضاي آپارتمان است. با استفاده از چندين نکته کوچک که بيشتر جنبه بصري دارد، مي‌توانيم اين فضاي مرده را زنده‌تر و آپارتمان خود را دلبازتر کنيم:

انتخاب رنگ ديوارها

انتخاب رنگ مناسب براي فضاي آپارتماني، بخصوص آپارتمانهاي با متراژ کم بسيار مهم است. رنگها از نظر درخشندگي و شفافيت انواع مختلف دارند که بهترين انتخاب، انتخاب رنگهاي روشن با درخشندگي و شفافيت زياد است.

اصولا" رنگهاي روشن باعث مي‌شوند که فضا بزرگتر به نظر آيد و هر چه شفافيت و درخشندگي آن بيشتر باشد به دليل انعکاس نور، فضا زنده‌تر به نظر مي‌رسد. يکي از رنگهاي مناسب آپارتمان، رنگ استخواني روشن است که علاوه بر داشتن شفافيت و روشني، با بيشتر رنگهاي وسايل منزل همنشيني دارد و کمپوزيسيون مناسبي را ايجاد مي‌کند.

براي ايجاد تنوع در رنگ، مي‌توانيد در قسمت ديوار اپن آشپزخانه از مصالح سنگي با رنگهاي متنوع استفاده کنيد.

انتخاب کفپوش

براي پوشش کف آپارتمان از مصالح گوناگوني مي‌توان بهره گرفت؛ از جمله سراميک‌ها، پارکتهاي طرح چوب‌، موکت و ... . اگر قصد تعويض کفپوش ساختمان را داشته باشيد، در صورت استفاده از سراميک، مي‌بايست در انتخاب رنگ آن دقت زيادي کنيد، زيرا استفاده از رنگهاي تيره در کف، فضا را فشرده‌تر نشان مي‌دهد.

البته استفاده از رنگ‌هاي بسيار روشن مثل سفيد نيز معايبي به همراه دارند، يکي از معايب آن يکدست شدن فضا است که براي برطرف کردن يکدستي آن مي‌توان از يک قاليچه در زير ميز مبل استفاده کرد.

يا اينکه در ميان سراميک‌ها طرح‌هايي با رنگهاي متفاوت را به کار گرفت. در صورت استفاده از پارکت نيز مي‌بايست نکات گفته شده را رعايت و رنگهاي روشن طرح چوب را انتخاب کرد.

انتخاب مبلمان و نحوه قرار گيري

انتخاب رنگ مبل اختياري است اما استفاده از رنگهايي مثل کرم روشن يا حتي سفيد به زنده تر کردن فضا کمک بيشتري کرده و فضا بزرگتر به نظر مي‌آيد. در مورد انتخاب طرح مبل بهتر است حتي‌المقدور مبل‌هايي با اشکال هندسي صلب يا بدون منحني انتخاب شود.

در مورد نحوه چيدمان آن، بهتر است مبلها را تقريبا چسبيده به ديوارها قرار دهيد، علت انتخاب شکل بدون منحني نيز اين است که مبلها در کنار ديوار صاف ترکيب مناسبتري را ايجاد کنند. در صورت امکان سعي کنيد وسايل خانه را نزديک به ديوارها قرار دهيد تا از هدر رفتن کوچکترين فضاها نيز جلوگيري شود. اگر در جلوي پنجره‌ها از پرده‌هاي پارچه‌اي استفاده مي‌کنيد بهتر است رنگ آنها نيز روشن انتخاب شود.

نورپردازي

نور نيز نقش مهمي را در زنده کردن فضا برعهده دارد. استفاده از نور مناسب و يکنواخت در آپارتمان، خفگي محيط را از بين مي‌برد، البته استفاده از نور طبيعي بسيار مناسبتر است.

در صورت ضعيف بودن نور طبيعي، کمبود آن را با به کارگيري نور مصنوعي جبران کنيد. سعي کنيد از پرده‌هاي عمودي يا کرکره‌اي استفاده نکنيد، زيرا از ورود نور خورشيد به داخل تا ميزان زيادي جلوگيري مي‌کنند.

پرده‌هاي پارچه‌اي يا توري بهترين انتخاب براي پنجره‌هاي آپارتمان محسوب مي‌شوند زيرا نور را به خوبي از خود عبور مي‌دهند. استفاده از نورپردازي موضعي بر روي قاب‌ها و ... نيز باعث تحرک و ايجاد حرکت در فضا مي‌شود.

استفاده از طبيعت

در ساختمانهاي حياط دار، کمبود طبيعت به وسيله ايجاد باغچه در کناره‌هاي حياط جبران مي‌شود. اما براي جبران آن در آپارتمان، مي‌توان از گلدانهاي کوچک که در گوشه‌هاي فضا قرار مي‌گيرند استفاده کرد.

سعي کنيد گلدانها را در کنار پنجره‌ها يا تا جايي که امکان دارد در کنج ديوارها قرار دهيد، زيرا معمولا گوشه ديوارها بدون استفاده مي‌مانند.

در نهايت اينکه سعي کنيد تا جايي که امکان دارد از رنگهاي روشن در طراحي داخلي آپارتمان استفاده کنيد.

شايد اين سئوال برايتان پيش آيد که بکارگيري اين همه رنگ روشن فضا را يکنواخت و سرد نمي‌کند؟ در جواب بايد بگوييم اين هنر شماست که با استفاده از قابها و وسايل تزييني کوچک با رنگ‌بندي متنوع، فضا را جذاب‌تر مي‌کند.
سایر مطالب

اطلاعات پروازی های فرودگاه مهرآباد
اطلاعات پروازی های فرودگاه امام خمینی
اطلاعات پروازی های فرودگاه کیش
آژانس های چارتر کننده بلیت چارتر ارزان هواپیما انجمن صنفی مدیران فنیمحل تبلیغات:
به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر 5 آگهی نمایش داده می شود و از پذیرش تعداد آگهی بیشتر معذوریم.

"مرجع اطلاع رسانی صنعت توریسم" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد.
© تمامی حقوق برای شرکت سپهر سیستم محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد. 

سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 1
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 2
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 3
3427   تعداد آژانس هاي ثبت شده:
1704   تعداد آژانس هاي فعال:
9688   تعداد پکيج هاي منتشر شده:
9496   تعداد فرودگاه هاي ثبت شده :
69   تعداد خطوط هوايي:
1297   تعداد بخشنامه هاي خطوط هوايي:
54   تعداد افراد جوياي کار:
50   تعداد موسسات جوياي کارمند: