آيا ترکيبات و فوايد آلوئه ورا را مي شناسيد؟آلوئه‌ورا گياهي است که مي‌توان آن را به شکلهاي مختلف اعم ازمايع، پودر، ژل، کرم، لوسيون، کپسول، عصاره و نوشيدني مورد مصرف قرار داد.

قسمت اول:از آلوئه ورا چه مي دانيم؟ترکيبات آلوئه ورا

گياه آلوئه ورا حدود 99 تا 5/99 درصد آب دارد و pH آن حدود 5/4 مي باشد.

باقيمانده مواد آن شامل 75 ترکيب مختلف است که شامل ويتامينها، نمکهاي غير آلي، مواد معدني، آنزيمها، قندها، ترکيبات فنوليک، آنترا کينونها، ليگنين، ساپو نينها، استرولها، آمينو اسيدها، ساليسيليک اسيد، کلسيم اکسالات، امورين، باربالوئين، سولفات ها، تاننها و استروئيدها است که به شرح در ذيل توصيف شده است:

ويتامينها

اين گياه سرشار از ويتامينهايD , A B1 , B2 , B3 , B5 , B6 , B12 , C , E , Folic acid , مي باشد.

آنزيمها

آنزيمهايي نظير آميلاز و ليپاز که براي کاهش چربي و قند خون مفيدند، در اين گياه موجود است.

ترکيبات معدني

گياه آلوئه ورا داراي سديم، کلسيم، منيزيم، منگنز، روي، مس، کروم، يد، فسفر و آهن مي باشد که همگي براي متابوليسم سلامتي بسيار حياتي مي باشند.

قندها

از قندهاي موجود در اين گياه مونو و پلي ساکاريدها نظير گليکوز و مانوز را ميتوان نام برد.

ساپونينها

اينگونه مواد صابوني حدوداًبه ميزان 3% در ژل آلوئه ورا موجود است و بطور طبيعي خاصيت پاک کنندگي دارد و علاوه بر آن داراي خواص ضد قارچي و ضد ميکروبي نيز مي باشد.

ساليسيليک اسيد

اين ماده خواصي همانند آسپرين داشته و ضد التهاب مي باشد و خواص آنتي باکتريالي نيز دارد.

آمينو اسيدها

ژل آلوئه ورا حاوي 20 تا 30 آمينو اسيد مورد نياز انسان است و جالب توجه است که بدن انسان هم قادر به ساختن حدود 7 تا 8 نوع از اين آنزيمها ي ضروري نمي باشد.

کاربردهاي آلوئه ورا

کاربردهاي آلو ئه ورا بطور کلي عبارتند از:

1-عامل ضد فساد

2- ترميم کننده جراحت

3- ضد اکسنده

آلوئه ورا به شکلهاي مختلف اعم ازمايع، پودر، ژل، کرم، لوسيون، کپسول، عصاره و نوشيدني مورد مصرف قرار مي گيرد. ژل خالص آن شفاف بدون چسبندگي، بي بو و داراي قدرت جذب بالا مي باشد بنابراين کاربرد آن در استفاده از کرمها و شامپو ها آسان مي باشد.

فوائد آلوئه ورا در صنايع غذايي

محققان دانشگاه Miquel Hernandez اسپانيا ژلي را اختراع کردند که بر پايه آلوئه ورا بوده و براي نگهداري مواد غذايي مثل ميوه هاي تازه و سبزيجات مورد استفاده قرار مي گيرد. اين ژل بدون خزه ،بي رنگ و بي بو است. اين محصول طبيعي، کاملا سالم و سازگار با محيط بوده و مي تواند جايگزين پرزرواتيوهاي سنتزي مانند دي اکسيد سولفور باشد. مطالعات انجام شده نشان داده که انگورهايي که با اين ژل پوشانده شدند توانستند به مدت 35 روز سالم بمانند در حاليکه انگورهاي بدون اين پرزرواتيو تنها بمدت 7 روز سالم باقي ماندند. طبق تحقيقات بعمل آمده اين ژل طبق يک مکانيسم لايه محافظي در مقابل اکسيژن و رطوبت هوا ايجاد مي کند و بواسطه انواع ضد باکتريها و ضد قارچهايي که دارد مانع از فاسد شدن غذاها مي شود.

فوايد آلوئه ورا در درمان بيماريها

تحقيقات متعددي در مورد استفاده آلوئه ورا در درمان بيماريها و نيز در محصولات آرايشي – بهداشتي بخصوص پوست و مو صورت گرفته است. مدارک علمي نشان داده که عصاره آلوئه ورا شفا بخش است.

در سال 1996 محققان دانشگاه MAHIDOL بانکوک نشان دادند که استفاده از اين گياه سبب کاهش 72% از قند خون افرادي که مبتلا به افزايش قندخون بودند، گرديده و همچنين تحقيقات ديگري نشان داد که آلو ئه ورا در درمان برخي سرطانها موثر مي باشد علاوه بر آن در درمان گاستريک- بيماريهاي معده اي – اختلالات و انسداد رود ه اي- آپانديسيت – زخم کبدي و ... موثر است و شيره گياه آلوئه ورا نيز به آساني درد و التهاب را کاهش مي دهد. مطالعات انجام شده در دهه1990 نشان داده که وقتي از ژل آلوئه ورا براي التيام سوختگي استفاده مي شود، زخم زودتر التيام مي يابد در حاليکه وقتي از بانداژهاي مخصوص سوختگي استفاده مي شود، سوختگي 6 روز ديرتر التيام مي يابد. فرضيه اي وجو د دارد که مطابق آن، آلوئه ورا به علت داشتن ماده Mucopolysaccharides که درون برگهاي آن موجود است، در درمان فيبروسارکوما (fibrosarcoma)(نوعي سرطان) مفيد مي باشد.
منبع : گروه تحقيق و توسعه پاکشو

سایر مطالب

اطلاعات پروازی های فرودگاه مهرآباد
اطلاعات پروازی های فرودگاه امام خمینی
اطلاعات پروازی های فرودگاه کیش
آژانس های چارتر کننده بلیت چارتر ارزان هواپیما انجمن صنفی مدیران فنیمحل تبلیغات:
به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر 5 آگهی نمایش داده می شود و از پذیرش تعداد آگهی بیشتر معذوریم.

"مرجع اطلاع رسانی صنعت توریسم" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد.
© تمامی حقوق برای شرکت سپهر سیستم محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد. 

سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 1
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 2
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 3
3427   تعداد آژانس هاي ثبت شده:
1704   تعداد آژانس هاي فعال:
9688   تعداد پکيج هاي منتشر شده:
9496   تعداد فرودگاه هاي ثبت شده :
69   تعداد خطوط هوايي:
1297   تعداد بخشنامه هاي خطوط هوايي:
54   تعداد افراد جوياي کار:
50   تعداد موسسات جوياي کارمند: