بادام انرژي بخش و تسکين دهنده استکارشناسان تغذيه تاکيد دارند: مغز بادام انرژي بخش و تسکين دهنده است.
بادام، انرژي بخش

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، بادام حاوي مقادير زيادي از يک نوع اسيد آمينه موسوم به "آرجينين" است که به آرامش عروق خوني کمک مي ‌کند و گردش خون را بهبود مي ‌بخشد، اما متخصصان مي‌ گويند: حتي اگر مصرف هر روز بادام براي تان مقدور نيست، مي ‌توانيد براي دريافت اين اسيد آمينه مفيد از خوردني ‌هاي ديگري مثل لوبيا، ماهي آزاد و گندم استفاده کنيد.

به گزارش روزنامه‌ "سين چو" مرداني که قصد دارند، توان جنسي خود را بهبود بخشند علاوه بر بادام و مصرف اين اسيد آمينه بايد چربي شکم خود را آب کرده و با ورزش کردن، کلسترول خون خود را پايين بياورند. وجود اين ارتباط را متخصصان طب سنتي چيني هم تاکيد کردند. بادام در واقع يک منبع غذايي پرچرب است که برخلاف ديگر غذاهاي چرب نه تنها براي سلامتي خطري ندارد، بلکه آن را تضمين مي ‌کند.

به گزارش ايسنا، چربي موجود در بادام از جنس همان چربي است که در روغن زيتون يافت مي‌ شود و به همين خاطر به تاييد پزشکان براي سلامت قلب مفيد است. بادام مي ‌تواند ميزان کلسترول بد خون را پايين آورده و خطر بروز امراض قلبي را کاهش دهد. بادام همچنين براي درمان زخم روده، مثانه و اسهال مفيد بوده و بادام بو داده براي معده مقوي است.
چغاله بادام

چغاله بادام هم لثه و ريشه دندان را تقويت مي‌ کند و براي رفع خشکي دهان مفيد است. از سوي ديگر، دم کرده پوست قهوه ‌اي رنگ مغز بادام، بهترين دارو براي تسکين درد و التهاب مجاري تنفسي است. روغن بادام هم خواب آور بوده و براي درمان بي ‌خوابي موثر است.

بنابراين گزارش، بادام منبع غني از ويتامين D، منيزيم و پتاسيم است و مي ‌تواند در محافظت از بدن در مقابل ابتلا به ديابت موثر باشد. يکي ديگر از ويژگي ‌هاي بادام اين است که نه تنها به کاهش وزن کمک مي‌ کند، بلکه از بازگشت مجدد اضافه وزن جلوگيري مي ‌نمايد.
روغن بادام

روغن بادام شيرين به دليل خاصيت نرم کنندگي و ضدالتهاب در کِرِم ‌ها و پمادها استفاده مي ‌شود. براي رفع خارش پوست کودکان مبتلا به سرخک و مخملک هم روغن بادام را به تمام سطح بدن آنان مي ‌مالند تا خارش را تسکين دهد. ماليدن روغن بادام روي پوست التهاب را رفع کرده و سوختگي را درمان مي‌ کند. روغن بادام اگزما را هم برطرف مي‌ کند.

متخصصان تغذيه مي‌ گويند: پروتئين موجود در يک فنجان بادام از يک عدد تخم مرغ بيشتر است و خوردن آن در تامين پروتئين بدن نقش زيادي دارد. بادام با وجود حجم کم، انرژي زيادي توليد مي ‌کند و از اين رو يک ميان وعده مناسب است.

بادام داراي مواد مغذي فراواني است، اما چون سنگين و ديرهضم است، توصيه مي ‌شود، در روز حداکثر 10 عدد از آن مصرف شود که براي سود رساندن به بدن کافي است و در مصرف آن نبايد افراط کرد.

سایر مطالب

اطلاعات پروازی های فرودگاه مهرآباد
اطلاعات پروازی های فرودگاه امام خمینی
اطلاعات پروازی های فرودگاه کیش
آژانس های چارتر کننده بلیت چارتر ارزان هواپیما انجمن صنفی مدیران فنیمحل تبلیغات:
به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر 5 آگهی نمایش داده می شود و از پذیرش تعداد آگهی بیشتر معذوریم.

"مرجع اطلاع رسانی صنعت توریسم" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد.
© تمامی حقوق برای شرکت سپهر سیستم محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد. 

سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 1
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 2
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 3
3427   تعداد آژانس هاي ثبت شده:
1704   تعداد آژانس هاي فعال:
9688   تعداد پکيج هاي منتشر شده:
9496   تعداد فرودگاه هاي ثبت شده :
69   تعداد خطوط هوايي:
1297   تعداد بخشنامه هاي خطوط هوايي:
54   تعداد افراد جوياي کار:
50   تعداد موسسات جوياي کارمند: