طبيعت گردي در نوروز
مکان هاي ديدني ايران, مکان هاي تفريحي ايران

نوروز بهترين زمان براي بازديد از جاذبه‌هاي طبيعي ايران است که هر يک به نوعي در حال تغيير و تحول هستند. البته بايد توجه داشت هريک از اين پديده‌ها در اين هنگام، مرحله حساس زيستي خود را پشت‌سر مي‌گذارند و کوچک‌ترين ناملايمت و بي‌توجهي مي‌تواند صدمات جبران‌ناپذيري به آنها وارد کند.

 آبشار‌رنگ‌ به‌رنگ
کهگيلويه و بويراحمد استاني است که هنوز ناشناخته مانده حتي براي اهالي‌اش! چرا که فصل به فصل اين استان رنگ به رنگ مي‌شود. شگفتي طبيعت در اين استان دوچندان است. يکي از زيباترين‌هاي اين استان هم آبشار مارگون است. ‌مارگون که حاصل آب رودخانه کمهر و حوضه آبخيز آن است، تنها آبشار موجود در ايران است که زمستان‌ها با وجود يخ‌ بستن همچنان جريان دارد (پديده يخ‌شار). اين آبشار در تنگه‌اي همنام خود و در مرز بين دو استان فارس و کهگيلويه و بويراحمد قرار گرفته است.

مکان هاي ديدني ايران, مکان هاي تفريحي ايران


 اما زيبايي‌هاي اين آبشار تنها به خودش محدود نمي‌شود، چرا که دشت‌هاي لاله واژگون، گل‌هاي ختمي و وحشي، چشمه‌ها وجريان رودخانه، به همراه زيبايي عجيبي که اين آبشار بلند و زيبا همچون ماري در دل کوه ايجاد کرده، اين منطقه را به يکي از جاذبه‌هاي بي‌نظير گردشگري تبديل کرده است.
نشاني: غرب شهرستان سپيدان، روستاي مارگون

 درياچه دوقلوي سياه‌گاو
دشت‌هاي ايلام هم مقصد مناسبي براي ديد و بازديد با طبيعت اين منطقه است. اما درياچه‌اي در ايلام وجود دارد با نام سياه‌گاو. ويژگي منحصر به فرد اين درياچه هم دوقلو بودن آن است که آن را به يکي از نادرترين آثار طبيعي دنيا تبديل کرده است.

 

مکان هاي ديدني ايران, مکان هاي تفريحي ايران


رودخانه سياه‌گاو پس از عبور از ميان صخره‌ها و دره کبيرکوه، وارد دشت وسيع مورموري شده و به دو درياچه دوقلو مي‌ريزد. درياچه نخست با اختلاف سطحي اندک در بالادست درياچه دوم قرار گرفته است. متاسفانه با وجود پتانسيل بالاي گردشگري، اين منطقه از گردشگر ملي عاري است و بيشتر گردشگرانش محدود به سطح استاني مي‌شوند. زلالي آب اين درياچه، وجود ماهيان متنوع و رنگارنگ همراه با نيزارهاي کنار اين رودخانه وسوسه‌اي است که مسافرانش را حسابي درگير خود مي‌کند.
نشاني: 45 کيلومتري جنوب‌ شرقي شهر آبدانان

 
بدون شک معروف‌ترين جاذبه گردشگري همدان غار عليصدر است. غاري که هر ساله تعداد زيادي گردشگر را به خود مي‌کشاند. اين غار به دليل وجود گذرگاه‌هاي آبي ممتد به همراه درياچه‌هاي وسيع قابل قايقراني، يکي از پديده‌هاي نادر طبيعي ايران و جهان محسوب مي‌شود


مکان هاي ديدني ايران, مکان هاي تفريحي ايران

 

شهري‌درون‌غار
بدون شک معروف‌ترين جاذبه گردشگري همدان غار عليصدر است. غاري که هر ساله تعداد زيادي گردشگر را به خود مي‌کشاند. اين غار به دليل وجود گذرگاه‌هاي آبي ممتد به همراه درياچه‌هاي وسيع قابل قايقراني، يکي از پديده‌هاي نادر طبيعي ايران و جهان محسوب مي‌شود.

 آب جاري در اين غار بي‌رنگ و بو و مزه آن طبيعي است و هيچ گونه حيات جانوري در آن وجود ندارد. هواي داخل غار سبک و به حالت سکون مطلق است؛ به طوري که اگر شمعي در آن روشن کنند، شعله آن هيچ حرکتي نخواهد داشت.

از امکانات رفاهي موجود در کنار غار عليصدر مي‌توان به مهمانسرا، سوئيت‌هاي ويلايي و اقامتي، رستوران، مراکز خريد صنايع دستي و مواد خوراکي، سرويس بهداشتي، پارکينگ، فضاي سبز، محل بازي کودکان و امکانات کوهنوردي اشاره کرد.
نشاني: 75 کيلومتري شمال‌غربي شهر همدان، روستاي عليصدر
 
جنگلي ميان دريا
جنگل‌هاي حرا را هر کس ديده باشد حتما در همان ديدارش قرار ديدار دوباره را مي‌گذارد. جنگل‌هاي حرا از نادرترين پوشش گياهي ايران و جهان است. به دليل جزر و مدي بودن اين ناحيه، هم زيبايي اين جنگل‌ها چند برابر مي‌شود و هم زيستگاه مناسبي براي ماهيان، نرم‌تنان و سخت‌پوستان به شمار مي‌رود که خود منبع غذايي مهمي براي ماهيان و پرندگان وحشي است.

 

مکان هاي ديدني ايران, مکان هاي تفريحي ايران


بسياري از پرندگان مهاجر از گونه‌ پرندگان آسيايي ـ اروپايي که به آفريقا مهاجرت مي‌کنند در طول مسير خود دوره‌اي را در اين جنگل‌ها مي‌گذرانند.

نوروز يکي از بهترين زمان‌ها براي قايق‌سواري در حرا و پرنده‌نگري است. اما توجه به برهم نزدن آرامش منطقه و حفظ شرايط زيستي پرندگان بايد مدنظر گردشگران واقع شود.
نشاني: خليج‌فارس، کرانه شمالي جزيره قشم

 ديدار با پرنده‌هاي شمال
استان‌هاي شمالي هميشه اولين مقصد مسافران نوروزي است، شمال ايران هميشه براي ايرانيان دوست داشتني بوده است و همچنان هم انتخاب اول بسياري از گردشگران است (‌البته اگر حوصله ترافيک جاده‌اي را داشته باشند)‌ يکي از زيباترين جاذبه‌هاي طبيعي شمال ايران تالاب 1230 هکتاري اميرکلايه است که محل زمستان‌گذراني صدها پرنده مهاجر از گونه‌هاي مختلفي چون پليکان، فلامينگو، کاکائي، خوتکا، قو و انواع مرغابي است.

 

مکان هاي ديدني ايران, مکان هاي تفريحي ايران


پس اگر نوروز به گيلان سفر مي‌کنيد، امکان تماشاي اين پرندگان مهاجر را در تالاب اميرکلايه داريد. عمق متوسط قسمت عمده اميرکلايه 160 سانتي‌متر است. از گونه‌هاي آبزي موجود در اين تالاب مي‌توان به اردک‌ماهي، اسبله، کاراس و سيم‌نما اشاره کرد. کنار ديدار از اين تالاب مي‌توانيد گشتي هم در روستاي اميرکلايه بزنيد.
نشاني: 46کيلومتري شمال شهرستان لاهيجان، روستاي اميرکلايه
سایر مطالب

اطلاعات پروازی های فرودگاه مهرآباد
اطلاعات پروازی های فرودگاه امام خمینی
اطلاعات پروازی های فرودگاه کیش
آژانس های چارتر کننده بلیط چارتر ارزان هواپیمامحل تبلیغات:
به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر 5 آگهی نمایش داده می شود و از پذیرش تعداد آگهی بیشتر معذوریم.

"مرجع اطلاع رسانی صنعت توریسم" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد.
© تمامی حقوق برای شرکت سپهر سیستم محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد. 

سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 1
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 2
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 3
3196   تعداد آژانس هاي ثبت شده:
1467   تعداد آژانس هاي فعال:
9735   تعداد پکيج هاي منتشر شده:
9496   تعداد فرودگاه هاي ثبت شده :
61   تعداد خطوط هوايي:
1148   تعداد بخشنامه هاي خطوط هوايي:
117   تعداد افراد جوياي کار:
59   تعداد موسسات جوياي کارمند: